KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10031330
*
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 16:21:34
1
300 kr
20/12 18:24:51
2
600 kr
20/12 20:06:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:03
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12
*
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/12 16:21:34 | 1 | 300 kr |
| 20/12 18:24:51 | 2 | 600 kr |
| 20/12 20:06:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:03 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12



